Časté dotazy

OBCHOD MONBABY

Jaká je přibližná doba dodání?

Zboží, které máme skladem odesíláme do druhého pracovního dne. Pokud je zboží právě na cestě od výrobce, doba dodání je obvykle do 7-14 pracovních dnů. Sortiment na zakázku/objednávku dodáme do 2-3 týdnů. Vždy děláme maximum proto, aby se k Vám objednávka dostala v co nejkratším čase a průběžně Vás o době dodání informujeme.
 
Kdy mám dopravu zdarma?
U všech objednávek nad 2 500 Kč máte dopravu zdarma.
 
Doručujete také na Slovensko?
Ano, Vaši objednávku Vám rádi doručíme také na Slovensko. Při zadávání dopravy a platby stačí v základních údajích objednávky vybrat zemi doručení Slovensko.
 
DORUČUJETE I DO JINÝCH ZEMÍ?
 
Ano, doručujeme i do mnoha dalších států v Evropě i mimo ni. Zemi snadno zvolíte v kroku "Doprava a platba".
 
MOHU OBJEDNÁVKU ZAPLATIT V EUR?
Samozřejmě, při objednání na Slovensko a do dalších států mimo ČR můžete platit v EUR.
 
JAK MOHU OBJEDNANÉ ZBOŽÍ VRÁTIT?
 
Objednané a doručené zboží můžete vrátit do 14 dnů bez udání důvodu. Veškeré informace k vrácení naleznete zde. Zboží prosím vracejte nepoškozené, nepoužité a pokud možno v původním obalu.
 
JAK POSTUPOVAT PŘI REKLAMACI?
 
Pokud jste obdrželi poškozený produkt nebo k poškození došlo v průběhu záruční lhůty, můžete zboží reklamovat. Veškeré informace o postupu reklamace naleznete zde.
 
UČÍCÍ VĚŽE A MONTESSORI NÁBYTEK
 
Odkud učící věže a Montessori nábytek pochází?
Naše učící věže a další Montessori pomůcky dovážíme z celé Evropy. Naši výrobci velmi dbají nejen na kvalitu výrobku, ale také na ekologické a etické postupy při výrobě, což je pro nás při výběru dodavatele zcela zásadní.
 
Jsou barvy použité při výrobě vhodné pro děti?
Samozřejmě. Při výrobě všech našich pomůcek jsou použité barvy vhodné pro děti.
 
Jsou učící věže a Montessori pomůcky bezpečné? Splňují potřebné certifikace?
Na bezpečnost klademe obzvláště velký důraz a proto veškeré naše dodavatele vybíráme opravdu důkladně. Všechny naše produkty mají certifikát CE, který znamená, že výrobek splňuje přísné požadavky na stav, bezpečnost, funkčnost a při výrobě byla dodržena předepsaná kontrolní procedura. Produkty z Monbaby dále splňují požadavky norem EN 71-1,2,3. Při výrobě jsou dodržena pravidla, aby se při hraní předešlo nebezpečí udušení nebo vdechnutí drobných součástí. Výrobky neobsahují žádné škodlivé chemické látky. 
 
Obsahují Vaše výrobky ftaláty?
Ne, naše hračky neobsahují ftaláty.
 
 
K ČEMU SLOUŽÍ HNÍZDEČKO PRO MIMINKO?
 
Měkké hrany hnízdečka obklopují děťátko a to mu připomíná dobu, kdy se nosilo u maminky v bříšku. Díky tomu se cítí bezpečně, je klidné a spokojené. Hnízdečko můžete uložit do dětské postýlky, do Vaší postele při společném spaní s miminkem nebo ho využijete přes den na gauči, zemi a kdekoli jinde bude potřeba.
 
VEJDE SE HNÍZDO DO POSTÝLKY O ROZMĚRU 120 X 60 CM?
 
Ano, hnízdečko je vhodné do dětských postýlek 120 x 60 cm, 140 x 70 cm i větších postelí. 
 
MOHU VYUŽÍVAT HNÍZDEČKO DO POSTÝLKY S MONITOREM DECHU?
 
Zcela bez problému. Monitor dechu umístíte pod klasickou matraci, na tu položíte hnízdečko a monitor dechu i přesto snímá dech Vašeho miminka.
 
CO VŠECHNO JE DOBRÉ MÍT V DĚTSKÉ POSTÝLCE?
 
To záleží pouze na Vás a Vašem miminku. Všechny naše doplňky do postýlek jsou vyrobené tak, aby do sebe ideálně zapadali. Postýlku můžete mít vybavenou různými způsoby:
  1. Hnízdečko + zavinovačka - pro novorozence a nejmenší děti, které se rády zavinují.
  2. Hnízdečko + deka - pro novorozence a nejmenší děti, které nemají zavinutí rády.
  3. Ochranný mantinel + hnízdečko + deka nebo zavinovačka - v případě, že chcete mít postýlku ještě útulnější a zateplenou. Ideální také tehdy, spíte-li rádi v chladnější místnosti.
  4. Ochranný mantinel + zavinovačka nebo deka - vhodné zejména do malých dětských kolébek a košů, do kterých se hnízdečko nevejde.
  5. Ochranný mantinel + polštář a přikrývka - pro kojence, batolata a větší děti, které se v postýlce převalují a hrozí tak náraz do hrany postýlky. Polštář doporučujeme nejdříve od 1 roku věku dítěte (pouze nízký), do té doby je polštář nevhodný kvůli správnému vývoji dětské páteře. Některé děti spinkají bez polštáře i do 3 a více let.

JAK JSOU DOPLŇKY DO POSTÝLEK VYRÁBĚNY?

Všechny naše doplňky jsou vyráběny ručně s maximální péčí a precizností.

JAKÁ JE KVALITA POUŽITÝCH MATERIÁLŮ?

Veškeré materiály splňují přísné normy pro výrobky pro děti do 3 let a pyšní se certifikací OEKO-TEX STANDARD 100. Jedná se o látky nejvyšší kvality, které jsou velmi odolné proti opotřebení. 

JAKÁ JE ÚDRŽBA POUŽITÝCH MATERIÁLŮ?

V popisku každého produktu naleznete přesné údaje o údržbě daného výrobku. U všech doplňků pro miminka i větší děti se počítá s častým praním a použité materiály jsou tomu přizpůsobeny. I po častém praní si proto zachovávají svůj tvar, hebkost a barevnou stálost motivů. 

NOSÍTKA
 
Jsou vaše nosítka ergonomická?
Ano, všechna naše nosítka jsou skutečně ergonomická. Miminko v nich má nožičky do tvaru M a zadeček položený níže, než kolínka. To je velmi důležité pro zdravý vývoj kyčlí a zad. Výslovně nepodporujeme prodej tzv. visítek, tedy neergonomických nosítek.
 
Z jakých materiálů jsou nosítka vyrobena?
Nosítka jsou vyrobena z čistě přírodních materiálů. Na výrobce klademe vysoké nároky a požadujeme perfektní kvalitu materiálů, které jsou odolné, vydrží časté používání a jsou zcela bezpečné při kontaktu s citlivou dětskou pokožkou.
 
Jsou Vaše nosítka bezpečná?
Ano, nosítka splňují veškeré evropské normy pro bezpečnost používaní i bezpečnost použitých materiálů.
 
Budu umět nosítko správně nastavit a dobře do něho miminko umístit?
Určitě ano :-) Ke každému nosítku obdržíte český návod jak nosítko správně nastavit a jak do něho umístit miminko správně do ergonomické polohy. Po pár vyzkoušeních budete mít "grif" a zvládnete miminko navázat za pár sekund.
 
Jak poznám, že je nosítko správně nastavené?
Nastavené je tehdy, když je vám nošení pohodlné a příjemné. Miminko má zaoblená záda, nožičky ve tvaru písmene M a zadeček položený níže, než kolínka. Miminko by mělo být umístěné v takové výšce, abyste mu mohli dát pusu na hlavičku. To je taková příjemná mimotechnická pomůcka podle které poznáte, že máte miminko správně :-)
 
Prodáváte také nosítka, kde je miminko zády k rodiči a může se dívat do okolí?
Tahle nosítka u nás nenaleznete a to z jednoho důležitého důvodu. Nosítko, kdy je miminko zády k rodičům nikdy není ergonomické. Taková nosítka neumožňují správné posazení děťátka. Naopak velmi škodí dětské páteři a kyčlím. Taková nosítka nedoporučujeme používat, protože zdraví dětí je vždy nejdůležitější.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz